Pazar, Eylül 23, 2007

İstanbul Boncuk Konferansı 22–25 Kasım 2007

Uluslararası Boncuk ve Boncuk İşleme Sanatı konferansı Tourag Turizm tarafından düzenlenmektedir. Uluslararası Boncuk ve Boncuk İşleme Sanatı konferansı dünya çapında boncuk ve boncuk işçiliği ile ilgili geniş kapsamlı bir nitelik taşımaktadır. Konferans organizasyonu boncuk ve boncuk işçiliğini beraber konseptin içine yerleştirerek daha çok sayıda katılımcının ilgilisini çekmektedir. Maksat; boncuk ve boncuk işçiliği disiplinleri arasında zaten var olan ilişkiyi pekiştirmek ve tüm yönleriyle bu ilgi alanlarını konferansın içine dahil etme fırsatı yaratmaktır.
Haberin devamı Takı Tasarımcılar Portalı

Pazar, Eylül 16, 2007

PARİS FANTAZİ TAKI FUARI’NDA 2 TÜRK FİRMASI ÖDÜL ALDI

Fransa’nın başkenti Paris’te her yıl açılan Geleneksel Uluslararası Takı Tasarımı Fuarı’nda birbirinden çarpıcı ve güzel tasarımlarıyla birçok ünlü isim ve marka arasında Türk takı tasarımcılarının hazırladığı fantazi çalışmalar, fuar gezen ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı ve ödüle layık bulundu.

Haberin devamı Takı Tasarımcılar Portalı

LOKMAN KURŞUNLU ile Röportaj

Alev Sanatı önermesini dilimize yerleştiren sayın Lokman Kurşunlu'ya, aylar öncesinden planladığımız bu röportaj ve yoğun çalışmaları arasında bize zaman ayırarak sorularımızı cevapladığı için teşekkür ederiz.

Röportajın tamamı