Cumartesi, Ocak 19, 2008

PORTALA 6 AYDA 86 ÜLKEDEN 38.330 ZİYARET

Portalımızın Google Analytics üzerinden takip ettiğimiz genel istatistiklerinde son altı ayın ziyaretçi raporu aşağıdaki gibi çıkmıştır. 6 ayda 86 ülkeden 38.330 Ziyaretçinin ortalama 8,54 sayfayı ziyaret ettiğini gördüğümüz bu mutlu tabloyu sizler ile paylaşmak istedik.
Raporda sıralamaya göre ülke adı, o ülkeden yapılan ziyaret ve bu ziyaretler esnasında ziyaretçilerin ortalama ziyaret ettiği sayfa sayısı görülmektedir. Haritadan da izleyeceğiniz gibi Afrika kıtası azınlıkta olup, neredeyse portalımızı ziyaret etmeyen ülke kalmamış gibi...
Ülkelerden yapılan ziyaretçilerin dolaştıkları sayfa sayısı yoğunluğuna baktığımızda ise görünen tablo bizi oldukça sevindirdi. Ülkemizden yapılan ziyaretlerde ortalama 9 sayfa gezilirken, Sudandan ziyaret yapan bir kişi tam 89 sayfamıza göz atmış. Kuzey Koreden ziyaret eden 16 kişi ise ortalama 20şer sayfa dolaşmışlar. Litvanya, Yeni Zelanda, Yunanistan, İtalya, Japonya, İngiltere, Suudi Arabistan, Bulgaristan ve Bosna Hersek'ten yapılan ziyaretlerde ise ortalama 10 sayfadan fazla ziyaret yapılmış.
Haberin devamı için
Takı Tasarımcılar Portalı

Hiç yorum yok: