Pazartesi, Eylül 29, 2008

CAMA RESiM YAPMAK

12 - 25 Ekim Camocağında yapılacak “Resim yapmaktan korkmayın” başlıklı bu atölye çalışması, insan figürünü ve figürün camda ifade edilmesini içeriyor. Gösterilecek farklı tekniklerde, düşüncelerinizi araçlarla ifade etmek için yenilikçi yaklaşımlar yer alacak.
Şeffaf ve renkli camları kullanarak boya, altın folyo, kumlama, gravür tekniklerini uygulamayı, farklı parçaları bir araya getirmeyi, resim için doğru oran ve ölçüleri bulmayı öğreneceksiniz. Deneme yanılma yoluyla gelişen yaratıcı süreçte, çizimlerinizde, hiç ummadığınız eşsiz sonuçlar elde edeceksiniz.
Dolayısıyla, ilgi ve hayal gücünüzün yanı sıra sevdiğiniz çizim araçlarınızı da yanında getirmenizi tavsiye ediyoruz. İnsan bedeninin keşfedilmesine yardımcı olmak adına Basia Lipska ile yoga yapma fırsatını da kaçırmayın...
Barbara Idzikowska 1988 yılında Polonya’nın Wroclaw kentindeki Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu. Kendi atölyesinde serbest çalışan sanatçı, Avrupa’da sergiler açmakta ve eğitim vermektedir. Idzikowska, bir bakıma aynı ama her zaman yeni olan farklı çalışmalardan etkileniyor. Çizimlerini aktardığı cam, bu amaçlarıyla tam olarak örtüşüyor. Sanatçı camın doğru kullanıldığında, çizimin varlığını hem saklayan hem de güçlendiren bir malzeme olduğunu belirtiyor.

Detaylar için Takı Tasarımcılar Portalı'nı ziyaret ediniz.

Hiç yorum yok: