Pazar, Eylül 07, 2008

Shoe-Art sergisinde Kağıt Ayakkabı

Sanatçıların “Shoe-Art İstanbul 2008” kapsamında tasarladığı dev ayakkabı heykelleri, 1 Eylül’den itibaren İstanbul sokaklarını süslüyor.

Aralarında Takı Tasarımcılar portalımızın üyesi Sayın Devran Mursaloğlu'nun Kağıt Ayakkabısının da yer aldığı, sergi sonunda düzenlenecek müzayededen elde edilecek gelir, TEMA ve Türk Kalp Vakfı'na bağışlanacak.

Devran MursaloğluSanat ayaklanıyor... Aralarında Devran Mursaloğlu, Ertuğrul Ateş, Bahar Korçan, İsmail Acar, Arzu Kaprol ve İdil Terzi’nin de bulunduğu sanatçılar ve tasarımcılar, kendi renk ve bakış açılarıyla dev ayakkabı heykellerine hayat verecek.

Serginin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Sinema Pazarlama Reklamcılık Sanayi ve Ticaret A.Ş (SİNPA) ortaklarından Ayşe Zorlu, Türkiye’nin önemli sanatçı ve tasarımcıları tarafından tasarlanan dev ayakkabı heykellerinin, 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında Hotiç’in ana sponsorluğunda İstanbul sokaklarında sergileneceğini söyledi.

Zorlu, İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilecek serginin, dünyanın önemli açık hava sergilerinden biri olmaya aday olduğunu ifade ederek, dev ayakkabı heykellerinin İstanbul sokaklarında sanatı ve yaratıcılığı, eğlenceli ve dinamik bir şekilde bir araya getireceğini kaydetti.

Devamı http://www.takitasarimcilar.org/detay.asp?id=1013 adresinde

Hiç yorum yok: