Pazar, Temmuz 26, 2009

ALAÇATI MODA KUMPANYASI

Ege Giyim Sanayicileri Derneği çatısı altında bir araya gelen Tasarım Grubunun ilk etkinliği ‘MODA TASARIM KUMPANYASI’ 15-18 Temmuz 2009 tarihleri arasında Alaçatı’da gerçekleşti.

Moda-Hazır giyim sektöründe İzmir’i bir merkez haline getirmek amacıyla organize edilen Moda Tasarım Kumpanyası-Alaçatı etkinliği tasarımcıların yarattıkları ürünlerin 4 gün boyunca festival ortamında son tüketiciyle buluşmasına olanak sağlayan etkinliğe aralarında portalımız üyeleri de yer aldı.

Geçtiğimiz yıl Galata Moda Alaçatı adı altında düzenlenen etkinlik bu yıl Ege Giyim Sanayicileri Derneği tarafından Moda Tasarım Kumpanyası olarak yapılmaktadır.

Bayan giyim, aksesuar, takı, ayakkabı, kumaş baskı üzerinde çalışmaları olan tasarımcıların yer alacağı organizasyon 15-18 Temmuz tarihleri arasında 4 gün süreli olarak Alaçatı girişinde, 18:00 – 01:00 saatleri arasında gerçekleştirilti.

Moda ve hazır giyim sektöründe tasarımın önemine dikkat çekmek ve İzmir'i bu anlamda bir merkez haline getirmek amacıyla organize edilen ve aşağıda programı sunulan Moda Tasarım Kumpanyası- Alaçatı etkinliği; tasarımcıların, yarattıkları ürünlerin son tüketiciyle buluşmasına olanak sağlıyor.MODA TASARIM KUMPANYASI ALAÇATI’YA Katılan İzmir ve İstanbul’lu TasarımcılarBerna Akçasoy – Bliskiss Eren Pehlivan - Deniz Özyol – Didem Aras - Ebru Yolver - Ege Gençkan – Esin Yılmaz – E.Hülya Özgül - Fatma Ünlüçınar - Fatma Ünal - Gökçe Koçarslan - İlknur Özdağ Zincir - İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü – İzmiriz - Kök-n Tasarım – Nesrin Dugan - Müge Uzunismail - Özlem Erkan - Öykü Thurston - Pelin Alharal - Sadi Tekin - Savaş Kayaalp – Sertan Algüney - Serkan Günay – Şaziment Göçmen – Tülay Bilgin - Yasemin Özeri.15 Temmuz Çarşamba 19:00'da Tarihi Değirmenler Altı yapılan Açılış ve Kokteyl ile başladı.

Modacı Esin Yılmaz’ın Tasarımlarının Yer aldığı Fotoğraf Sanatçısı Emin Emrah Yerce’nin çekimleriyle “Üç Dinler Fotoğraf Sergisi” izlendi.

Rönesans Ajans Akif ÖRÜK mankenlerinin kısa moda show’u tasarımcılarımızın ürünleriyle

Modacı Esin Yılmaz’ın Etekleri Zil Çalan kıyafeti ile tanıtım gerçekleşti.

Uzun bacaklı adam logolu özel giysisi ile kokteyl alanında jonglörlük yaptı. Kokteyl sırasında canlı müzik vardı.

15 – 18 Temmuz arası hergün saat 18:00 – 01:00 giysi, ayakkabı, çanta, aksesuar koleksiyonları satışının yapıldığı etkinlikte 4 gün boyunca Esin Yılmaz’ın sergisi ve animasyon ve moda hastanesi workshop’u yer aldı. Virgin Radio DJ yayını etkinlik boyunca devam etti.

Hiç yorum yok: