Salı, Kasım 23, 2010

Kaynağından Ametist

Balıkesir Bigadiç'te yeni bir ametist sahası bulunmuş olup, yüksek tonaj ve kalitededir.
Doğrudan kaynağından ametist temin etmek isteyen üyelerimiz, 0541.587 54 37 no'lu telefondan veya mail ile ayhancamur@gmail.com adresinden, Ayhan Çamur bey ile temas kurabilirler..

Perşembe, Kasım 18, 2010

Ayşegül Türemen ile Sert Mum Tekniğiyle Mücevher Yapımı

Zaman: 27 Kasım Cumartesi, 10:00 - 28 Kasım Pazar, 16:00 | Yer: Cam Ocağı Vakfı
Başlangıç Seviyesi
Değerli ve yarı değerli mücevher üretiminde kullanılan birkaç teknikten biri olan sert mum ile TAŞSIZ ALYANS veya YÜZÜK yapımı için teorik bilgi, aletleri tanıma, alet kullanımı, malzeme hakkında bilgi ve uygulamalardan oluşmaktadır.

MISIRDA ÇALIŞACAK TAKI TASARIMCILAR ARANIYOR

S.Arabistan merkezli bir firmanın Türkiye temsilcisi olarak, Mısır - Kahire de çalışacak Serbest takı tasarımı konusuna hakim kişiler arıyorum.
Cüneyt ÖZDAMAR
Tel: 05324212441
Mail: cuneytozdamar@hotmail.com

Perşembe, Kasım 04, 2010

Bijoux Expo Fuarı

25-28 Kasım 2010 tarihlerinde Türkiye de ilk defa gerçekleşecek olan Bijuteri Fuarı üreticiler ve ithalatçı firmaları, yurt içi ve yurtdışından ziyaret edecek toptancı ve satıcı firmalar ile buluşturacaktır.
Bıjoux Expo Türkiye Fuarı, sektörün tek derneği olan Bıjuderin de (Bıjuteri Aksesuarcıları Derneği) desteğini alarak İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşecektir. Fuara Bıjuderin üyelerinin dışında yerli ve yabancı firmalarda iştirak etmektedir.

Bıjoux Expo Türkiye Fuarı Yurtiçi ve Yurtdışında gerçekleştireceğimiz tanıtımlar sayesinde sektörü büyütecek yeni pazarlar yaratacaktır.
Ayrıntılar ve Ziyaretçi Formu
http://www.takitasarimcilar.gen.tr/index.php/2010/11/bijoux-expo-fuari/

DOĞAL TAŞLAR

AKİK - AKUAMARIN - AMETİST - AMOZONİT - AVENTURİN - AYTAŞI - AZURİT - ÇEROİT - DUMANLI KUVARS - ELMAS - FLORİT - GARNET - GÜNEŞ TAŞI - HAVLİT - HEMATİT - JASPER - KALSİT - KALSEDON - KANTAŞI - KAPLANGÖZÜ - KEHRİBAR - KIYANIT - KRİSTAL KUVARS - KRIZOPRAS - KRIZOKOL - KUNZIT - LABRODORIT - LAPIS - MAGNEZİT - MALAKIT - MERCAN - OBSIDYEN - OLIVIN - OLTU - ONİKS - OPAL - PEMBE KUVARS - PERİDOT - PİRİT - RODONİT - RODOKROZİT - RUTİL KUVARS - SAFİR - SİTRİN - SODALİT - SUGİLİT - TOPAZ - TURMALİN - TURKUAZ - UNAKİT - YAKUT - YEŞİM TAŞI - YILAN TAŞI - ZİRKON - ZÜMRÜT

İSTANBUL'DA MİNELEME (EMAY) KURSLARI BAŞLIYOR...

Umman Deniz Umman Deniz Karabay tarafından verilen Mineleme (Emay) kursları 4 Aralık 2010 itibariyle her hafta Cumartesi günleri saat 10:00-15:00 arası, 4’er kişilik gruplar halinde düzenlenecektir..
Katılımcılar 4 haftalık tüm derslere katıldıkları taktirde bakır minelemenin temel başlangıç tekniklerinin eğitimini almış olacaklardır.
İçerikler her ay aynı düzende devam edecektir.
Haftalık ücret 75 TL’dir. Malzeme ve atölyenin kullanımı bu ücrete dahildir.

Detaylar için : http://www.takitasarimcilar.gen.tr/index.php/2010/11/istanbulda-mineleme-emay-kurslari-basliyor/