Perşembe, Şubat 24, 2011

CAMLA TANIŞMA

Glassblowing Workshop
26 Şubat Cumartesi · 10:00 – 15:00
Cam Ocağı – The Glass Furnace
Camı seviyorsunuz. “Cam üflemeyi” öğrenmek istiyorsunuz. Sıcak camın cazibesine kapılmaya hazırsınız. Sadece hangi adımı atacağınızı bilmiyorsunuz. Onu da biz size gösteriyoruz…
Ne: Sıcak cam ile tanışma
Kimden: “Camekan”ın elleri Gamze Araz Eskinazi ve Yasemin Sayınsoy Kime: Cama merak sarmış tüm yetişkinlere
Ne Zaman: 26 subat 2011 – 10:00 – 15:00 arası

BİJUTERİ FUARINDA WORKSHOP UYGULAMALARI

Bijuteri fuarı katılımcılarına ''tasarım alanı' ' ile yepyeni bir uygulama şovu hazırlıyor!!!
Demos fuarcılık 17-20 Mart 2011 Bijuteri Takı Fuarında siz takı tasarımcılarına özel bir etkinlik düzenleyerek, özel dekorasyonu yapılmış olarak kişiye özel alan tahsis edecektir.
Yapılacak organizasyonda isteyen katılımcı en özel çalışmalarını ziyaretçilerle anında paylaşma ve sunma imkanı bulacak...

YÜZYILLARIN MİRASI OSMANLI TAKI KOLEKSİYONU SERGİSİ

YÜZYILLARIN MİRASI OSMANLI TAKI KOLEKSİYONU SERGİSİBTS Ankara Şubesinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü İçin Hazırladığı Etkinlikler Kapsamında, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Takı Tasarım Bölümü Kadın Sanatçılarının Hazırladığı Yüzyılların Mirası Osmanlı Takı Koleksiyonu Sergisi, TCDD Sanat Galerisinde Ulaştırma Sektörünün Kadın Emekçileriyle Buluşuyor.
Sergi 24 Şubat-3 Mart 2011 Tarihleri Arasında Saat 9:00-17:00 Saatleri Arasında Ankara TCDD Sanat Galerisinde Görülebilir.

Limoges Tekniği ile Mine Eğitimi

Saint-Petersburg güzel sanatlar akademisi mezunu sanatçı Tamara Emsen 28 Şubat - 4 Mart 2011 tarihleri arasında Odak Sanat Hobi Craft'ta uygulamalı Mine (Emay) semineri verecektir. Seminerde mineye başlangıç bilgileri ve Limoges tekniği öğretilecektir. Limoges tekniği Avrupa, Bizans, Osmanlı ve Rusya'da Emay sanatçılarının yoğun olarak kullanmış olduğu bir tekniktir.

TAKILASI AŞKLAR

İLK İZFatma Nur Bayraktar ve Öğrencileri’nden TAKILASI AŞKLAR Sergisi 5-12 Şubat 2011
Tasarımcı Fatma Nur Bayraktar; İlk İz Sanat Evi’ndeki son dönem öğrencilerinden 10 kişi ile birlikte, farklı bir sergiye imza atıyor.

Farklı kültürler, dinler ve etnik kökenlerden beslenen kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu bu renkli grup; hoşgörü anahtarını kullanarak, aşkın birbirinden değişik hallerini saf gümüş takılarında anlattılar.

ISTANBUL JEWELRY SHOW Mart 2011

İJS32. ISTANBUL JEWELRY SHOW Mart 2011 Istanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı
17 - 21 Mart 2011 Yılda iki kez, İstanbul Fuar Merkezi (CNR EXPO)de yapılan fuarda sergilenen Ürünler : Pirlanta ve degerli / yari degerli tasli takilar, incili takilar, altin / platin takilar, saat, pirlanta, kiymetli, yari kiymetli ve sentetik taslar, inci, degerli metaller, montür ve taki parçalari, gümüs takilar ve ev esyalari, bijuteri, makina, malzeme ve ekipmanlari, aksesuar ve vitrin malzemeleri, kuyumcu yazilimlari, güvenlik araçlari, sektörel medya, dernek ve kurumlar

Denizli Cam Festivali

Denizli Cam FestivaliCam işlemede dünya çapında başarıya sahip Denizli; camın birçok özelliğini yakından görmenize olanak tanıyan, Türkiye'nin ilk cam festivaline hazırlanıyor...
Portal üyelerimizden Cam Sanatçımız Ömür Duruerk'in öncülüğünce ve firması KARMA Tasarım ile Denizli Belediyesinin ortak girişimleriyle, 6, 7, 8 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleşecek olan festival çalışmalarını, Web sitesinden ve facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.