Perşembe, Ağustos 25, 2011

METAL KİL PROJE UYGULAMA YARIŞMASI

1. ULUSLARARASI PROMETHEUS® METAL KİLLERİ PROJE UYGULAMA YARIŞMASI
Prometheus Bronz ve Bakır Killeri için Sertifika Programları hazırlıyoruz.
Bu amaçla sanatçı dostlarımızdan, Proje Uygulamaları bekliyoruz. Örnek Proje Uygulaması görmek için lütfen tıklayınız.

Facebook Etkinlik Sayfası

Proje Uygulamaları, hazırlayan sanatçının ismi ile yayınlanacaktır.

Proje Uygulamalarını 3 grupta sınıflandıracağız:
A ) I. Seviye Sertifikası için Uygulamalar,
B) II. Seviye Sertifikası için Uygulamalar,
C) III. Seviye Sertifikası için Uygulamalar,
Devamı...

33. ISTANBUL JEWELRY SHOW

Avrupa Ve Ortadoğu’yu Birleştiren Bir Numaralı Mücevher Fuarı
33. ISTANBUL JEWELRY SHOW Ekim Rotasını Balkanlar, Rusya, Ortadoğu, Birleşik Arap Emirlikleri ve Turki Cumhuriyetleri’ne çevirdi!

IJS Ekim hazırlıkları tamamlandı. 13-16 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan 33.İstanbul Mücevher Fuarı, bu yıl da tüm mücevher piyasalarının takvimindeki en önemli günleri arasında yerini alacak.


Devamı...

Çarşamba, Ağustos 24, 2011

TÜRKİYE'DE BİR İLK

HARMONY TÜRKİYE’DE BİR İLK BAŞLATIYOR… ONLINE UZAKTAN PIRLANTA VE RENKLİ MÜCEVHER TAŞLARI EĞİTİMİ…

Yaklaşık beş yıldır, tüm Türkiyede 60’tan fazla şehir ve bölgedeki yerel Ticaret & Kuyumcu oda ve dernekleriyle birlikte, 2000’den fazla kişiye pırlanta eğitimlerini başarıyla tamamlayan Harmony Akademi Türkiye için çok büyük bir proje başlattı.
Ülkenin dört bir yanındaki kuyumcuların pek çoğu için dükkanlarını kapatıp İstanbul’a bir haftalık eğitim için gelmesi oldukça zor. Harmony farkını ve kalitesini bilen binlerce mezunun da tavsiyeleri ile Türkiye’de Pırlanta ve Renkli Mücevher Taşları eğitiminde bir devrim, Online Uzaktan Eğitim başlıyor.
Hedeflerinin tüm Türkiye’deki özellikle pırlanta satan kuyumcu ve mücevhercilerin tamamının eğitimli ve doğru bilgiyi almış olmaları olduğunu belirten Fazıl Özen “hedefimiz büyük ama ulaşacağız” diyor.
Devamı...

Haliç ve Boğaz Manzaralı Pırlanta Eğitimi Mezuniyeti

İSTANBUL TİCARET ODASI VE HARMONY AKADEMİ PIRLANTA EĞİTİMİ MEZUNİYETİ

Geçtiğimiz ay İstanbul Ticaret Odasında 23 kişinin katılmış olduğu, başarıyla tamamlanan pırlanta eğitiminin ardından 28 Temmuz günü sertifika töreni yapıldı. İTO yönetim kurulu üyesi Murat Sungurlu, İTO genel sekreter yardımcısı Selçuk Tayfun Ok, İTO Meclis üyesi Erhan Hoşhanlı, İTO KOBİ AR-GE şefi Selim Süleyman ve Harmony Değerli Taşlar Yönetim kurulu başkanı Fazıl Özen'in katıldığı tören oldukça keyifli geçti. Harika haliç ve boğaz manzaralı İTO davet salonunda yapılan kahvaltıdan sonra sertifikalar katılımcılara verildi.

Devamı...

MÜCEVHER TİYATROSU

Ünlü takı tasarımcısı Deniz Kaprol, Çeşme'de mücevher tiyatrosu düzenledi. Ayayorgi Koyu'ndaki bir beach clubda gerçekleştirilen yeni ürün tanıtımını, Uğurhan Akdeniz Ajans mankenleri ile ünlü modeller Ece Sükan, Ahu Yağtu, Özge Ulusoy, Didem Soydan ve Duygu Akdeniz birlikte yaptı. "İstanbul Fashion Week 2011" kapsamında "Fallen Angels" konsepti ile gerçekleştirdiği Türkiye'nin ilk takı tasarımı defilesiyle adından övgü ile söz ettiren ünlü tasarımcı Deniz Kaprol'ün gece için özel olarak hazırladığı Caracas by DKaprol koleksiyonu seçkin konukların beğenisine sunuldu. "Welcome To The Theatre Of Jewellery" konsepti ile ilk kez Çeşme'de gerçekleştirilen defile, Uğurhan Akdeniz'in koreografisinde düzenlendi.

HOLLYWOOD GİBİ...
Defile öncesi verilen kokteylle ağırlanan konuklar, organizasyon sonunda düzenlenen after party ile gecenin tadını çıkardı. Partide soprano Ayşe Ağar Erküçük, dj müzikleri üzerine yaptığı canlı performans ile mini bir konser verdi. İzmir'in yükselen değeri Bayraklı Tower ana sponsorluğunda gerçekleştirilen özel davette, ünlü modeller Özge Ulusoy, Ahu Yağtu, Ece Sükan, Didem Soydan ve Duygu Akdeniz'in yanı sıra Bürde Aslan, Dolunay Ergin, Pelin Süzen, Simge Ünal, Soley Akça, Gamze Balım ve Ezgi Tuyuran görev aldı.
Devamı